OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : prezentace (kongresy, sympózia, konference, workshopy)
Domácí pracoviště * : Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství (11660)
Název * : Biomechanická analýza kolenního kloubu při step down testu u patelofemoralního syndromu: pilotní měření
Citace : Paloncyová, K., Honzíková, L., Richards, J. a Zahutová, E. Biomechanická analýza kolenního kloubu při step down testu u patelofemoralního syndromu: pilotní měření. In: Tělovýchovné lékařství - Pohybem k dlouhému a kvalitnímu životu. Olomouc. 2019.
Podnázev :
Rok : 2019
Obor : Ostatní lékařské obory
Místo konání : Olomouc
Stát konání akce : Česká republika
Název akce : Tělovýchovné lékařství - Pohybem k dlouhému a kvalitnímu životu
Datum od :
Datum do :
Druh prezentace : Plakátová zpráva
Instituce :
Klíčová slova anglicky :
patelofemoral syndrome, step down test, knee joint, electromyography
Popis v původním jazyce :
Patelofemorální syndrom postihuje velkou část populace a v mnoha případech se stává chronickým onemocněním, které omezuje aktivní život pacienta. Ačkoliv patelofemorální syndrom není v medicíně novým pojmem, tak stále není známá jeho přesná etiologie. Většina teorií poukazuje na skutečnost, že etiologie je multifaktoriální, ale shodují se, že velký význam má právě biomechanika kolenního kloubu. Patelofemorální syndrom je také velmi známým pojmem v oblasti sportu, kde komplikuje sportovní kariéru mnoha sportovcům. Cílem práce je navrhnout metodiku pro hodnocení biomechanických parametrů kolenního kloubu při step down testu u probandů s patelofemorálním syndromem.Ryan P. McGovern et al. (2018) standardizovali metodu step down test, která simuluje sestup ze schodu. V této práci se test používá při sledování stojné dolní končetiny při scházení ze schodu výšky 20 cm. Současně se měří aktivita musculus vastus medialis, musculus vastus lateralis pomocí povrchové elektromyografie (MyoMotion, NORAXON, USA Inc., Scottsdale, Arizona). Umístění elektrod se řídí doporučením projektu SENIAM (Surface ElektroMyoGraphy for the Non-Invasive Assessment of Muscles). S povrchovou elektromyografií je synchronizován také záznam pohybu kolenního kloubu stojné dolní končetiny pomocí 2 kamer NINOXTM125 (NORAXON, USA Inc., Scottsdale, Arizona). Jedna kamera je umístěna naproti probandovi ve výšce jeho kolenních kloubů a druhá z boku (mediálně/laterálně), aby zachytily vychýlení femorálních epikondylů z osy při scházení ze schodu.Díky synchronizaci dvou zařízení lze hodnotit nejen aktivitu vybraných svalů dolní končetiny v průběhu sestupu ze schodu, ale také úhlové odchylky v kolenním kloubu. Získá se tak ucelený obraz o projevu patelofemorálního syndromu při pohybu. Interpretace získaných výsledků může sloužit jako podklad pro efektivnější diagnostiku patelofemorálního syndromu a k vytvoření vhodné fyzioterapeutické intervence.
Popis v anglickém jazyce :
Typ zdroje financování výsledku : Specifický výzkum
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}