OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : ostatní (O)
Domácí pracoviště * : Katedra sociální práce (20200)
Název * : Kvantitativní analýza žádoucí budoucnosti a souvisejících zdrojů naděje u obyvatel a obyvatelek azylových domů na území České republiky
Citace : Glumbíková, K., Rusnok, P., Mikulec, M., Vávrová, S., Gřundělová, B., Stanková, Z. a Wilamová, K. Kvantitativní analýza žádoucí budoucnosti a souvisejících zdrojů naděje u obyvatel a obyvatelek azylových domů na území České republiky. 2019.
Podnázev :
Rok * : 2019
Obor * : Řízení, správa a administrativa
Klíčová slova anglicky * :
desirable future, hope, shelters, quantitative analysis
Popis v původním jazyce * :
Počet osob bez domova a komplexnost jejich životních situací narůstá. Azylové domy jsou často hodnoceny jako ne zcela efektivní nástroj reintegrace osob bez domova do trvalého bydlení. V České republice zároveň dochází k situaci, kdy jsou azylové domy jediným řešením bezdomovectví. Cílem analýzy je proto zhodnotit vnímané změny ve specifických oblastech životní situace perspektivou klientů azylového domu. Pro naplnění cíle jsme zvolili kvantitativní výzkumnou strategii. Data byla získána pomocí dotazníku vlastní konstrukce u 135 klientů a byly analyzovány souvislosti mezi jednotlivými životními oblastmi. Z výsledků výzkumu vyplývá, že jsou změny v jednotlivých životních oblastech propojené a že klienti zažívají v azylovém domě pozitivní změny (ve třech a méně životních oblastech 20,7 % respondentů) i negativní změny (aspoň jednu zažilo 47, 4 % respondentů). Důležitým zjištěním je rovněž respondenty vnímaná souvislost mezi ziskem a udržením si trvalého bydlení a seberozvojem, sebevědomím a self-efficacy. Pohlaví respondenta a délka pobytu v azylovém domě byly zjištěny jako důležité faktory ovlivňující změny v jednotlivých životních oblastech.
Popis v anglickém jazyce * :
The number of homeless people and the complexity of their life situations is increasing. Shelters are often considered as a not really effective tool of homeless people’s reintegration into permanent living. In the Czech Republic, there is a situation when shelters are the only solution to homelessness. The objective of the analysis is to evaluate the ongoing changes in specific life areas from the perspective of shelter users. In order to fulfil this objective, we have chosen a quantitative research strategy. The data was collected from 135 using own questionnaire and relationships between individual life areas were analysed. The research results show that the changes in individual life areas are interconnected and the users go through positive changes in shelters (20.7 % of the respondents in three or fewer areas) as well as negative changes (47.4 % of the respondents went through at least one). An important finding was the perceived relationship between the acquisition and keeping of stable living and self-development, self-confidence, and self-efficacy. The respondent’s sex and the length of stay in the shelter house were found to be important factors affecting the changes in individual life situations.
Typ zdroje financování výsledku * : Projekty CEP/Záměry CEZ
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01: RIV/61988987:17200/19:A2002146

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}