OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : prezentace (kongresy, sympózia, konference, workshopy)
Domácí pracoviště * : Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství (11660)
Název * : Možnosti hodnocení valgózního postavení paty u dětí v oblasti fyzioterapie
Citace : Honzíková, L., Dlugošová, D. a Vartecká, N. Možnosti hodnocení valgózního postavení paty u dětí v oblasti fyzioterapie. In: XLII. Dny lékařské biofyziky. Kolín. 2019.
Podnázev :
Rok : 2019
Obor : Ostatní lékařské obory
Místo konání : Kolín
Stát konání akce :
Název akce : XLII. Dny lékařské biofyziky
Datum od :
Datum do :
Druh prezentace : Přednáška
Instituce :
Klíčová slova anglicky :
gait; rearfoot; zebris; pedoparography; kinematics
Popis v původním jazyce :
Problematika valgózního postavení paty u dětí je velmi diskutovaným tématem mezi odborníky v oblasti ortopedie, pediatrie a rehabilitace. Zvýšená valgozita patní kosti je, ve spojení s oploštěním mediální podélné klenby, často spojována s plochou nohou. Valgozita paty je součástí kompenzace strukturální nebo funkční poruchy proximálních popř. distálních částí dolní končetiny. Z hlediska kineziologického, biomechanického i klinického se problematika valgózní paty považuje za významnou. Přehlížení této problematiky u dětí může vést k mechanickým i morfologickým změnám, které jsou v pozdějším věku zdrojem vážnějších zdravotních potíží nebo omezení. V současné klinické praxi se stav nohou často hodnotí subjektivně pouze při statickém zatížení. Subjektivní hodnocení nelze zpravidla využít k porovnání nebo posouzení výsledků dalšího vyšetření. Proto je důležité pokusit se využít takové metody, které umožní vyhodnotit a kvantifikovat zatížení nohy během stojné fáze chůze a pohyb vybraných segmentů těla v průběhu cyklu chůze. Získání reliabilních dat, která umožní porozumět biomechanice dětské nohy s valgózním postavením paty při chůzi, může pomoci nasměrovat péči o nohu tak, aby zohledňovala jak správný vývoj dětské nohy, tak i ostatních segmentů dolní končetiny. Cílem práce bylo poukázat na možné přístupy hodnocení nohou u dětí. Jedním z nich je využití dynamického chodníku h/p/cosmos®Rehawalk® se softwarem zebris FDM (zebris medical GmbH, Německo) s kamerou NINOXTM125 (NORAXON, USA Inc., Scottsdale, Arizona). U této kombinace dvou zařízení lze současně hodnotit nejen tlakové zatížení chodidla v průběhu stojné fáze chůze, ale také například úhlové odchylky ve vybraných částech dolní končetiny, popř. i odezvu horní poloviny těla (linie páteře), v průběhu krokového cyklu. Získá se tak ucelený obraz o projevu valgózního postavení paty při pohybu.
Popis v anglickém jazyce :
Typ zdroje financování výsledku : Specifický výzkum
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}