OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu nahrát soubor PDF. Tento soubor musí obsahovat text tohoto záznamu (text článku, knihy, atd.). Tento soubor je důležitý pro RIV, protože může být použit jako důkaz existence tohoto záznamu.

Pro nahrání souboru klikněte na tlačítko Browse a vyberte soubor, který chcete nahrát. Nahrávání souboru zahájíte tlačítkem Nahrát soubor.

Maximální velikost souboru PDF je omezena na 100 MB.

Soubor : 

Nahrát soubor
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete stáhnout PDF soubor přiřazený tomuto záznamu. Pro stažení souboru klikněte níže na název tohoto souboru a bude Vám nabídnuta možnost soubor uložit.

Věnujte prosím pozornost také velikosti PDF souboru. Velké soubory se mohou stahovat delší dobu, pokud máte pomalé internetové připojení.

Název souboru :
Velikost souboru :
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : článek v odborném periodiku (J)
Domácí pracoviště * : Katedra slavistiky - Oddělení rusistiky (25220)
Název * : K otázce terminologické nominace analytických adjektiv v současné ruštině, češtině a polštině
Citace : Plesník, L. K otázce terminologické nominace analytických adjektiv v současné ruštině, češtině a polštině. Studia Slavica. 2018, XXI(2), s. 55-64. ISSN 1803-5663.
Podnázev :
Rok * : 2018
Obor * : Jazykověda
Kód ISSN * : 1803-5663
Oficiální název periodika * : Studia Slavica
Stát vydavatele periodika * : Česká republika
Svazek periodika * : XXI
Číslo periodika v rámci svazku * : 2
Číslo článku :
Ročník :
Počet stran článku * : 10
Strana od * : 55
Strana do * : 64
Kód UT WoS :
EID :
Poddruh recenzovaného článku : Článek v neimpaktovaném recenzovaném časopise(Jneimp/Jost)
Klíčová slova anglicky * :
analytical adjective, analytical adjective of so-called narrow concept, analytical adjective of so-called broad concept, analytism, affixoid, prefixoid, Russian language, Czech language, Polish language
Popis v původním jazyce * :
Článek je věnován problematice terminologické nominace analytických adjektiv v současné ruštině, češtině a polštině. Pod pojmem analytické adjektivum rozumíme lexikální jednotku, která plní vůči řídícímu substantivu atributivní funkci a současně disponuje nulovým morfologickým paradigmatem. Vzhledem k různým definicím analytických adjektiv (analytická adjektiva tzv. úzkého a širokého pojetí) je jejich terminologické pojmenování značně rozrůzněné. Jistou terminologickou jednotu lze pozorovat v ruské národní lingvistice, z níž pojem analytické adjektivum vychází. V české a polské národní lingvistice je pojmosloví oblasti analytických adjektiv velmi nejednotné.
Popis v anglickém jazyce * :
The essay focuses on the issue of terminological nomination of analytical adjectives in contemporary Russian, Czech and Polish. With the term analytical adjective is meant a lexical unit which has an attributive function in relation to the head noun and, at the same time, has a zero morphological paradigm. Because of various definitions of analytical adjectives (analytical adjectives of so-called narrow and broad concept), their terminology varies significantly. Some terminological unity can be traced in Russian national linguistics, where the name analytical adjective has its origin. In Czech and Polish national linguistic, the terminology of analytical adjectives is much disunited.
Typ zdroje financování výsledku * : Specifický výzkum
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01: RIV/61988987:17250/18:A1901WBG

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}