OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : prezentace (kongresy, sympózia, konference, workshopy)
Domácí pracoviště * : Katedra psychologie (25700)
Název * : Jaký je efekt terapie tmou na elektrofyziologii srdce u mladých lidí?
Citace : Jarkuliš, V., Černocký, O., Vavřina, Z., Kempný, M., Michalčák, T., Malůš, M. a Švorc, P. Jaký je efekt terapie tmou na elektrofyziologii srdce u mladých lidí?. In: 92. Fyziologické dny. České Budějovice: Česká a Slovenská fyziologická společnost. 2016.
Podnázev :
Rok : 2016
Obor : Psychologie
Místo konání : České Budějovice
Stát konání akce :
Název akce : 92. Fyziologické dny
Datum od :
Datum do :
Druh prezentace : Přednáška
Instituce : Česká a Slovenská fyziologická společnost
Klíčová slova anglicky :
Popis v původním jazyce :
Úvod. Cílem této studie bylo vyhodnotit efekt terapie tmou na EKG parametry mladých lidí. Výsledky této léčebné metody, která je založena na pobytu v úplné tmě za účelem zlepšení zdraví lidí pod neustálým stresem, napovídají, že by mohla také ovlivňovat elektrofyziologii srdce. Metodika. Hodnocení probíhalo u 17 studentů ve věku od 19 do 26 let. Ti byli na 72 hodin umístěni do speciální místnosti, ve které byla úplná tma. Tato místnost splňovala podmínky pro pohodlný pobyt a byla umístěna na tichém místě. V této místnosti byla na pobytu vždy pouze jedna osoba. Účastníci dostávali jídlo a pití dle potřeby. Byly hodnoceny RR, PQ, QT, QTc intervaly a tepová frekvence z II. bipolárního končetinového svodu EKG jeden den před vstupem do místnosti a jeden den, tři dny a týden po opuštění místnosti, pokaždé v 7:30 ráno.Výsledky. RR, PQ a QT intervaly se nesignifikantně prodloužily s maximem během třetího dne po opuštění místnosti. QTc interval se nesignifikantně zkrátil a tepová frekvence nesignifikantně poklesla.Závěr. Terapie tmou neměla ani po 72 hodinách signifikantní vliv na změnu elektrofyziologických parametrů srdce. S největší pravděpodobností je potřeba prodloužení časové periody pobytu pro dosažení efektu terapie tmou na výše uvedené parametry.
Popis v anglickém jazyce :
Typ zdroje financování výsledku : Specifický výzkum
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}