OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu nahrát soubor PDF. Tento soubor musí obsahovat text tohoto záznamu (text článku, knihy, atd.). Tento soubor je důležitý pro RIV, protože může být použit jako důkaz existence tohoto záznamu.

Pro nahrání souboru klikněte na tlačítko Browse a vyberte soubor, který chcete nahrát. Nahrávání souboru zahájíte tlačítkem Nahrát soubor.

Maximální velikost souboru PDF je omezena na 100 MB.

Soubor : 

Nahrát soubor
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete stáhnout PDF soubor přiřazený tomuto záznamu. Pro stažení souboru klikněte níže na název tohoto souboru a bude Vám nabídnuta možnost soubor uložit.

Věnujte prosím pozornost také velikosti PDF souboru. Velké soubory se mohou stahovat delší dobu, pokud máte pomalé internetové připojení.

Název souboru :
Velikost souboru :
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : článek v odborném periodiku (J)
Domácí pracoviště * : Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje (31800)
Název * : Arménie a Náhorní Karabach: asymetrická neformální konfederace
Citace : Kopeček, V. Arménie a Náhorní Karabach: asymetrická neformální konfederace. Mezinárodní vztahy. 2017, č. 52, s. 47-69. ISSN 0323-1844.
Podnázev :
Rok * : 2017
Obor * : Politologie a politické vědy
Kód ISSN * : 0323-1844
Oficiální název periodika * : Mezinárodní vztahy
Stát vydavatele periodika * : Česká republika
Svazek periodika * : 52
Číslo periodika v rámci svazku * : 3
Číslo článku :
Ročník :
Počet stran článku * : 23
Strana od * : 47
Strana do * : 69
Kód UT WoS :
EID : 2-s2.0-85043274016
Poddruh recenzovaného článku : Článek v databázi SCOPUS (Jsc)
Klíčová slova anglicky * :
de facto states; patron states; kin-state; Nagorno-Karabakh; Armenia; confederation
Popis v původním jazyce * :
Text vychází z předpokladu, že vztahy mezi Arménskou a Náhorněkarabašskou republikou se značně liší od vztahů mezi jinými de facto státy a jejich státy patronskými, a nelze je tudíž vysvětlit stejným způsobem, jako bývají obvykle vysvětlovány vztahy mezi Ruskem a jeho třemi ?klientskými? de facto státy ? Abcházií, Jižní Osetií a Podněstřím. Podobně ani koncept kin-state (etnicky spřízněného státu) není dostatečně propracovaný na to, aby dokázal vysvětlit arménsko-karabašské vztahy. Ty totiž mají proti jiným obdobným případům, například turecko-severokyperským vztahům, řadu specifik, zejména dominanci neformálních institucí a praktik. Výsledkem je komplexní systém vzájemných vztahů, který tento text pojmenovává jako neformální asymetrickou konfederaci. Podle tohoto modelu jsou vztahy mezi Arménskou a Náhorněkarabašskou republikou založeny na existenci společného etnokulturního rámce, na prolínání politických elit a na několika formálních, ale zejména řadě neformálních mechanismů umožňujících jak dosažení politické dohody mezi oběma entitami, tak vzájemné ovlivňování vnitropolitických rozhodovacích procesů.
Popis v anglickém jazyce * :
The article is based on a presumption that the relations between the Armenian and the Nagorno-Karabakh Republic are substantially different from the relations between other de facto states and their patron states. Thus, they can not be explained in the same manner as the relations between Russia and its three ?client? de facto states ? Abkhazia, South Ossetia, and Transnistria. Also, the concept of kin-state does not seem to be sufficiently elaborated to explain the Armenian-Karabakhi relations. These relations, in comparison with other similar cases, such as the Turkish-North Cypriot relations, feature a whole range of highly specific features, above all the dominance of informal institutions and practices. The article identifies this complex systems of mutual relations and introduces the term informal asymmetric confederation to describe it. According to this model, the relations between the Armenian and the Nagorno-Karabakh Republic are based on a commonethno-cultural framework, mutually mingling political elites and a handful of formal and, mostimportantly, a whole range of informal mechanisms, which enable both entities to achieve politicaldeals, as well as to mutually influence each other?s internal decision making processes.
Typ zdroje financování výsledku * : Projekty CEP/Záměry CEZ
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01: RIV/61988987:17310/17:A1801OIL

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}