OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : prezentace (kongresy, sympózia, konference, workshopy)
Domácí pracoviště * : Katedra chemie (31500)
Název * : Zavedení metodiky izolace RNA z CD14+ mononukleárních buněk a její reverzní transkripce a amplifikace metodou PCR
Citace : Křenková, K. a Haluzík, M. Zavedení metodiky izolace RNA z CD14+ mononukleárních buněk a její reverzní transkripce a amplifikace metodou PCR. In: Zjazd Chemikov. . 2017.
Podnázev :
Rok : 2017
Obor :
Místo konání :
Stát konání akce : Slovenská republika
Název akce : Zjazd Chemikov
Datum od :
Datum do :
Druh prezentace :
Instituce :
Klíčová slova anglicky :
Popis v původním jazyce :
V roce 2014 byla na našem pracovišti zavedena metodika izolace CD14+ mononukleárních buněk z periferní krve metodou, která je založena na využití gradientové centrifugace.Mononukleární buňky představují důležitý marker, který lze využít při monitorování a hodnocení celé řady patofyziologických stavů (zánětlivá reakce, kardiovaskulární onemocnění, nádorová onemocnění). Na základě množství mononukleárních buněk a identifikace a kvantifikace některých prozánětlivých faktorů jimi produkovaných, je možné také sledovat projevy a intenzitu zánětlivých reakcí, které provází obezitu a metabolický syndrom [1]. Pro monitorování produkce a kvantifikaci prozánětlivých cytokinů se v současné době využívá některých moderních biochemických a molekulárně biologických metod. Tyto metody umožňují na úrovni genové exprese jak kvalitativně, tak i kvantitativně stanovit sledované cílové molekuly. Jednou z nejpoužívanějších technik, která výše uvedené splňuje, je ?real time? PCR. Výchozím materiálem pro zmíněnou techniku je komplementární cDNA (complementary DNA) získaná reverzní transkripcí RNA izolované z příslušného biologického vzorku, v našem případě z CD14+ monocytů. Vzhledem k tomu, že produktem reverzní transkripce je hybridní RNA-DNA molekula, která není vhodná k další analýze, je nutné sledované strukturní geny kódující prozánětlivé cytokiny amplifikovat pomocí PCR. Takto vzniklý produkt (cDNA) lze následně použít jako matrici pro ?real time? PCR [2].
Popis v anglickém jazyce :
Typ zdroje financování výsledku :
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}