OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu nahrát soubor PDF. Tento soubor musí obsahovat text tohoto záznamu (text článku, knihy, atd.). Tento soubor je důležitý pro RIV, protože může být použit jako důkaz existence tohoto záznamu.

Pro nahrání souboru klikněte na tlačítko Browse a vyberte soubor, který chcete nahrát. Nahrávání souboru zahájíte tlačítkem Nahrát soubor.

Maximální velikost souboru PDF je omezena na 100 MB.

Soubor : 

Nahrát soubor
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete stáhnout PDF soubor přiřazený tomuto záznamu. Pro stažení souboru klikněte níže na název tohoto souboru a bude Vám nabídnuta možnost soubor uložit.

Věnujte prosím pozornost také velikosti PDF souboru. Velké soubory se mohou stahovat delší dobu, pokud máte pomalé internetové připojení.

Název souboru :
Velikost souboru :
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : článek v odborném periodiku (J)
Domácí pracoviště * : Katedra zdravotně-sociálních studií (20100)
Název * : Syndrom vyhoření v institucionální péči o seniory
Citace : Lukšová, H. a Kuzníková, I. Syndrom vyhoření v institucionální péči o seniory. Hygiena. 2017, roč. 2017, č. 62, s. 12-17. ISSN 1803-1056.
Podnázev :
Rok * : 2017
Obor * : Hygiena
Kód ISSN * : 1803-1056
Oficiální název periodika * : Hygiena
Stát vydavatele periodika * : Česká republika
Svazek periodika * : 62
Číslo periodika v rámci svazku * : 1
Číslo článku :
Ročník : 2017
Počet stran článku * : 6
Strana od * : 12
Strana do * : 17
Kód UT WoS :
EID :
Poddruh recenzovaného článku : Článek v neimpaktovaném recenzovaném časopise(Jneimp/Jost)
Klíčová slova anglicky * :
burnout syndrome, seniors, institutional care
Popis v původním jazyce * :
Cílem přehledové práce bylo vyhledat a analyzovat nalezené odborné příspěvky týkající se problematiky syndromu vyhoření v institucionální péči o seniory a zjistit jaké standardizované nástroje jsou využívány k posouzení syndromu vyhoření v této oblasti péče. Metodika: Zdrojem získaných dat za období 2000?2016 byly licencované a volně dostupné elektronické databáze. Hodnocení nalezených příspěvků bylo realizováno podle úrovně důkazů konkretizovaných Melnykovou a Fineout-Overholtovou. Na základě stanovených kritérií bylo do podrobné analýzy a následného zpracování zařazeno 8 studií. Výsledky: K detekci syndromu vyhoření byly v rámci nalezených výzkumů používány dva standardizované nástroje ? Maslach Burnout Inventory, Burnout Measure. Ze studií, u kterých byl využit Maslach Burnout Inventory vyplývá, že personál pečující o seniory vykazuje mírný stupeň emocionálního vyčerpání, nízký stupeň depersonalizace a mírný stupeň osobního uspokojení. Dle nástroje Burnout Measure trpělo syndromem vyhoření 5,8?6,5 % pracovníků pečující o seniory. Závěr: Vzhledem k demografické situaci a potřebě zachovat kvalitu poskytované péče je důležité přistoupit k včasné identifikaci tohoto fenoménu pomocí standardizovaného nástroje a také se zaměřit na duševní hygienu a vhodné intervence k řešení syndromu vyhoření u personálu v institucionální péči o seniory.
Popis v anglickém jazyce * :
he aim of the review was to identify and analyze professional and scientific contributions to the issue of burnout syndrome in institutional care for the elderly, and to find out what standardized instruments are used to assess burnout in this area of care. Methodology: The source of the data obtained during the 2000?2016 period was from licensed and free available electronic databases. Evaluation of collected contributions was performed using the level of evidence specified by Melnyk and Fineout-Overholt. A total of 8 studies was selected for in-depth analysis and post-processing on the basis of established criteria. Results: For detection of burnout syndrome two standardized instruments were used ? Maslach Burnout Inventory and Burnout Measure. Maslach Burnout Inventory revealed that staff caring for the elderly have a moderate degree of emotional exhaustion and low degree of depersonalization and moderate degree of professional accomplishment. According to Burnout Measure, 5.8% to 6.5% personnel in institutional care for the elderly suffered burnout. Conclusions: Due to the demographic situation and the need to maintain the quality of care early identification of this phenomenon, using standardized tools, is important as well as focus on mental hygiene and appropriate intervention for dealing with burnout syndrome among personnel in institutional care for the elderly.
Typ zdroje financování výsledku * : Jiné veřejné zdroje
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01: RIV/61988987:17200/17:A1801NKT

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}