OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : prezentace (kongresy, sympózia, konference, workshopy)
Domácí pracoviště * : Katedra preprimární a primární pedagogiky (45140)
Název * : Obsah vzdělávání v českých učebnicích přírodovědy po kurikulární reformě
Citace : Šimik, O. Obsah vzdělávání v českých učebnicích přírodovědy po kurikulární reformě. In: Konferencja naukowa "Wspólczesne wyzwania wobec edukacji elementarnej". Czenstochowa: Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie. 2014.
Podnázev :
Rok : 2014
Obor : Pedagogika a školství
Místo konání : Czenstochowa
Stát konání akce : Polská republika
Název akce : Konferencja naukowa "Wspólczesne wyzwania wobec edukacji elementarnej"
Datum od :
Datum do :
Druh prezentace : Přednáška
Instituce : Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Klíčová slova anglicky :
primary science education, content of knowledge, textbook research, curricular reform, primary science topics
Popis v původním jazyce :
Příspěvek se zabývá analýzou přírodovědných témat v českých učebnicích přírodovědy zpracovaných v souladu s RVP ZV. Mapuje za použití deskriptivní analýzy textu jejich rozložení (z hlediska obsahu a rozsahu) v jednotlivých učebnicích. Výsledky výzkumné sondy naznačují, že ačkoli lze ve zkoumaných učebnicích identifikovat většinu témat zmiňovaných v RVP ZV, liší relativně podstatně co do rozsahu. Řada témat, zejména z tematického okruhu Člověk a jeho zdraví ve většině učebnic zcela chybí, nebo jsou zastoupeny v téměř zanedbatelném rozsahu. Jeví se, že učebnice většiny nakladatelství v plné míře nepracují s tématy uvedenými v RVP ZV a spíše jen mírně inovují starší vydání učebnice (pokud existují), zejména co se týče nadpisů kapitol, resp. tematických celků a případně. Spíše než zpracování nových témat je zachováno tradiční rozdělení témat z doby před reformou, i když to neplatí absolutně.
Popis v anglickém jazyce :
This paper analyzes the science topics in Czech textbooks processed in accordance with the FEP . It maps by using descriptive text analysis its distribution (in terms of content and range) in the textbooks. The results of the research probes suggest that although the examined textbooks can identify most of the topics mentioned in the FEP varies relatively considerably within textbook. A number of issues, particularly the theme the man and his health in most textbooks entirely absent or are present in almost negligible extent . It appears that most textbook publishers do not work fully with the topics writed in the FEP and innovate rather just slightly older edition of the textbook (if any), particularly with regard to chapter headings , respectively . thematic units and, where applicable . Rather than deal with new issues is keeping the traditional division of topics from the period before the reform , although it is not absolute .
Typ zdroje financování výsledku : Jiné veřejné zdroje
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}