OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : graduační práce (rigorózní, graduační, habilitační)
Domácí pracoviště * : Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje (31800)
Název * : Možnosti rozvoje de facto států prostřednictvím humanitární pomoci, rozvojové spolupráce a aktivit organizací občanské společnosti: případová studie Abcházie
Citace : Hoch, T. Možnosti rozvoje de facto států prostřednictvím humanitární pomoci, rozvojové spolupráce a aktivit organizací občanské společnosti: případová studie Abcházie. 2011.
Podnázev :
Rok : 2011
Obor : Politologie a politické vědy
Místo obhajoby : Ostrava
Datum obhajoby :
Datum uzavření :
Typ graduační práce : Graduační
Počet stran : 173
Instituce : OU
Klíčová slova anglicky :
Humanitarian aid, Development cooperation, Civil society, De -facto states, Abkhazia, Post-conflict reconstruction
Popis v původním jazyce :
De facto státy představují zajímavou anomálii v mezinárodním systému svrchovaných států. Bez ohledu na to, jak dlouhou dobu mají vlády de facto států kontrolu nad nárokovaným územím, či jak efektivně jsou schopny zajišťovat veřejné služby vlastnímu obyvatelstvu, nedaří se jim dosáhnout mezinárodního uznání. Na základě terénního výzkumu jsem došel k závěru, že ačkoliv je EU největším donorem v Abcházii, při současném důrazu na teritoriální integritu Gruzie a neexistenci vlastního Akčního plánu pro Abcházii v rámci ENP, mají aktivity EU pouze malý dopad na rozvoj tohoto de facto státu. Rozvojová spolupráce je silně politizovaná a politické imperativy jsou nadřazeny otázkám rozvoje. Humanitární pomoc je sice velmi potřebná, ale vzhledem k legislativním a institucionálním překážkám na ni v Abcházii špatně navazují programy obnovy a rozvojové spolupráce.
Popis v anglickém jazyce :
De-facto states constitute an interesting anomaly in the international system of sovereign states. No matter how long their control of claimed territory has lasted or how effective their capacities to provide governmental services to its population are, they fail to achieve international recognition. Based on the field research, I concluded that although the EU is the largest donor in Abkhazia, the emphasis on the territorial integrity of Georgia and the absence of its own ENP Action plan for Abkhazia, EU activities have little impact on the development of this de facto state. Development cooperation is highly politicized and political imperatives are superior to development issues. While humanitarian aid is needed, due to legislative and institutional obstacles, it is badly linked together with programs of reconstruction and development.
Typ zdroje financování výsledku :
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}