OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : prezentace (kongresy, sympózia, konference, workshopy)
Domácí pracoviště * : Katedra psychologie (25700)
Název * : Jsou lidé, kteří vstoupí do manželství v ideálním věku, šťastnější? Soulad nebo nesoulad mezi reálným a ideálním věkem životních tranzic v kontextu osobní pohody
Citace : Millová, K. a Baumgartner, F. Jsou lidé, kteří vstoupí do manželství v ideálním věku, šťastnější? Soulad nebo nesoulad mezi reálným a ideálním věkem životních tranzic v kontextu osobní pohody. In: Psychologické dny 2022. Olomouc: Českomoravská psychologická společnost. 2022.
Podnázev :
Rok : 2022
Obor : Psychologie
Místo konání : Olomouc
Stát konání akce : Česká republika
Název akce : Psychologické dny 2022
Datum od :
Datum do :
Druh prezentace : Přednáška
Instituce : Českomoravská psychologická společnost
Klíčová slova anglicky :
life transitions; established adulthood; well-being
Popis v původním jazyce :
Tato studie se zaměřuje na soulad nebo nesoulad mezi skutečným a ideálním věkem životních tranzic a jejich důsledky v oblasti osobní pohody v tzv. zakotvené dospělosti. Do studie se zapojilo 404 lidí ve věku od 30 do 45 let (M = 33,55; SD = 2,89; 68,6 % žen). V online dotazníku vyplnili informace o svém ideálním a reálném věku prožití důležitých životních tranzic (kohabitace, manželství a rodičovství) a dotazníky o psychické a subjektivní pohodě. Následně byli rozděleni do tří skupin: lidé s dřívějším prožitím tranzic ve srovnání s ideálním věkem; lidé se stejným reálným a ideálním věkem; a lidé s pozdějším prožitím tranzic ve srovnání s ideálním věkem. Multinomiální regresní analýza ukázala, že lidé s dřívějším reálným prožitím tranzic, než je jejich ideální věk, měli ve všech třech studovaných tranzicích nižší úroveň osobní pohody ve srovnání s ostatními dvěma skupinami; lidé se stejným reálným-ideálním věkem a lidé s pozdějším prožitím se významně nelišili v úrovni osobní pohody. Tyto výsledky naznačují, že společenské přijetí pozdějšího načasování tranzic souvisejících s partnerstvím a rodinou může ovlivnit i individuální prožívání osobní pohody.
Popis v anglickém jazyce :
This study focuses on the consistency or inconsistency between the actual and ideal age of life transitions and their consequences in the area of ​​personal well-being in the so-called estabished adulthood. 404 people between the ages of 30 and 45 participated in the study (M = 33.55; SD = 2.89; 68.6% women). In an online questionnaire, they filled in information about their ideal and real age of experiencing important life transitions (cohabitation, marriage and parenthood) and questionnaires about psychological and subjective well-being. Subsequently, they were divided into three groups: people with an earlier experience of transitions compared to the ideal age; people with the same real and ideal age; and people with later transitions compared to the ideal age. Multinomial regression analysis showed that people with actual transitions earlier than their ideal age had a lower level of personal well-being in all three studied transitions compared to the other two groups; people with the same real-ideal age and people with a later life did not differ significantly in the level of personal well-being. These results suggest that social acceptance of later timing of transitions related to partnership and family may also influence individual experiences of personal well-being.
Typ zdroje financování výsledku : Specifický výzkum
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}