OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu nahrát soubor PDF. Tento soubor musí obsahovat text tohoto záznamu (text článku, knihy, atd.). Tento soubor je důležitý pro RIV, protože může být použit jako důkaz existence tohoto záznamu.

Pro nahrání souboru klikněte na tlačítko Browse a vyberte soubor, který chcete nahrát. Nahrávání souboru zahájíte tlačítkem Nahrát soubor.

Maximální velikost souboru PDF je omezena na 100 MB.

Soubor : 

Nahrát soubor
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete stáhnout PDF soubor přiřazený tomuto záznamu. Pro stažení souboru klikněte níže na název tohoto souboru a bude Vám nabídnuta možnost soubor uložit.

Věnujte prosím pozornost také velikosti PDF souboru. Velké soubory se mohou stahovat delší dobu, pokud máte pomalé internetové připojení.

Název souboru :
Velikost souboru :
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : odborná kniha (B)
Domácí pracoviště * : Ústav ošetřovatelství a porodní asistence (11630)
Název * : Postupy v ošetřovatelské péči 2
Citace : Kachlová, M. a Plevová, I. Postupy v ošetřovatelské péči 2: Bariérová ošetřovatelská péče. 1. vyd. Praha: Grada Publishing a.s., 2022. 112 s. ISBN 978-80-271-1243-2.
Podnázev :
Bariérová ošetřovatelská péče
Rok * : 2022
Obor * :
Forma vydání * : Tištená verze
Kód ISBN * : 978-80-271-1243-2
Označení vydání
(číslo vydání) :
1.
Místo vydání * : Praha
Vydáno : v ČR
Název edice a číslo svazku * : neuvedeno
Počet stran * : 112
Počet výtisků knihy * :
Název nakladatele * : Grada Publishing a.s.
EID :
Klíčová slova anglicky * :
barrier nursing care, health care-associated infections, hand hygiene, personal protective equipment, disinfection, sterilization, decontamination, standards, procedures
Popis v původním jazyce * :
Bariérová ošetřovatelská péče je soubor pracovních, organizačních a provozních opatření, s cílem zabránit vzniku a šíření infekcí spojených se zdravotní péčí (health care-associated infections, HCAI). Jedná se o infekce, které vznikly v souvislosti s nemocniční, ambulantní nebo následnou zdravotní péčí a nebyly přítomny zjevně ani v inkubační době na začátku této interakce. Na jejich vzniku se podílí řada faktorů, vznikají nejdříve za 48 hodin po přijetí do zdravotnického zařízení a nejpozději do 48 hodin po propuštění, u infekcí chirurgických ran pak do 30 dnů. HCAI vedou k vyšší morbiditě, ale také mortalitě, mají špatný dopad na ekonomiku zdravotnického systému, jsou považovány za významný indikátor kvality péče zdravotnických zařízení. Vznik těchto infekcí je problémem komplexním, který zasahuje celý zdravotnický systém. Problematika HCAI je řešena na globální úrovni je zakotvena také v platných legislativních dokumentech České republiky, proto je dodržování těchto cílů pro práci zdravotníků závazné. Součástí základní koncepce programu boje proti HCAI je především prevence a kontrola HCAI. V rámci předcházení vzniku HCAI je nutné dodržování především jednotlivých cílů bariérové ošetřovatelské péče, které jsou zaměřeny na prevenci rozšíření infekce mezi pacienty, prevenci přenosu patogenních mikroorganismů mezi pacienty a personálem, prevenci šíření polyrezistentních kmenů v zařízení a ochranu vnímavých pacientů. Činnosti zdravotníků / realizace konkrétních intervencí v péči o pacienta je spjata s vysokou epidemiologickou závažností, proto je nutné, aby si osvojili znalosti týkající se provozních, hygienických a bezpečnostních předpisů. Nesmíme zapomenout, že zodpovědný přístup v prevenci vzniku a šíření HCAI chrání nejen pacienty / zdravotnický systém, ale také každého zdravotníka osobně.
Popis v anglickém jazyce * :
Barrier nursing is a set of work, organizational and operational measures to prevent the emergence and spread of health care-associated infections (HCAI). These are infections that arose in connection with hospital, outpatient or follow-up care and were not obviously present during the incubation period at the beginning of this interaction. A number of factors contribute to their development, which occur no earlier than 48 hours after admission to the medical facility and no later than 48 hours after discharge, for surgical wound infections within 30 days. HCAIs lead to higher morbidity, but also mortality, have a bad impact on the economy of the health system, are considered an important indicator of the quality of care in health care facilities. The emergence of these infections is a complex problem that affects the entire health care system. The issue of HCAI is addressed at the global level and is also enshrined in valid legislative documents of the Czech Republic, so compliance with these objectives is mandatory for the work of health professionals. Part of the basic concept of the HCAI program is primarily the prevention and control of HCAI. As part of the prevention of HCAI, it is necessary to comply with the individual objectives of barrier nursing care, which are aimed at preventing the spread of infection among patients, preventing the transmission of pathogenic microorganisms between patients and staff, preventing the spread of polyresistant strains in the facility and protecting susceptible patients. The activities of health professionals / the implementation of specific interventions in patient care are associated with a high epidemiological severity, therefore it is necessary that they acquire knowledge related to operational, hygiene and safety regulations. We must not forget that a responsible approach in preventing the emergence and spread of HCAI protects not only the patients / healthcare system, but also each healthcare professional personally.
Typ zdroje financování výsledku * : Jiné veřejné zdroje
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01: RIV/61988987:17110/22:A2302G09

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}