OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu nahrát soubor PDF. Tento soubor musí obsahovat text tohoto záznamu (text článku, knihy, atd.). Tento soubor je důležitý pro RIV, protože může být použit jako důkaz existence tohoto záznamu.

Pro nahrání souboru klikněte na tlačítko Browse a vyberte soubor, který chcete nahrát. Nahrávání souboru zahájíte tlačítkem Nahrát soubor.

Maximální velikost souboru PDF je omezena na 100 MB.

Soubor : 

Nahrát soubor
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete stáhnout PDF soubor přiřazený tomuto záznamu. Pro stažení souboru klikněte níže na název tohoto souboru a bude Vám nabídnuta možnost soubor uložit.

Věnujte prosím pozornost také velikosti PDF souboru. Velké soubory se mohou stahovat delší dobu, pokud máte pomalé internetové připojení.

Název souboru :
Velikost souboru :
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : článek v odborném periodiku (J)
Domácí pracoviště * : Katedra sociální práce (20200)
Název * : Přesunutí participativního plánování v městském prostoru do online prostředí jako důsledek koronavirové krize: zapojení marginalizovaných jako výzva pro sociální práci
Citace : Špiláčková, M., Caletková, L. a Chrenková, M. Přesunutí participativního plánování v městském prostoru do online prostředí jako důsledek koronavirové krize: zapojení marginalizovaných jako výzva pro sociální práci. Sociální práce/Sociálna práca. 2021, 21(2), s. 94-105. ISSN 1213-6204.
Podnázev :
Rok * : 2021
Obor * : Řízení, správa a administrativa
Kód ISSN * : 1213-6204
Oficiální název periodika * : Sociální práce/Sociálna práca
Stát vydavatele periodika * : Česká republika
Svazek periodika * : 21
Číslo periodika v rámci svazku * : 2
Číslo článku :
Ročník :
Počet stran článku * : 12
Strana od * : 94
Strana do * : 105
Kód UT WoS :
EID : 2-s2.0-85119965396
Poddruh recenzovaného článku : Článek v databázi SCOPUS (Jsc)
Klíčová slova anglicky * :
participatory planning in urban areas, photovoice, digital exclusion, barriers to participation, antiopressive social work
Popis v původním jazyce * :
CÍLE: Cílem je zhodnotit konkrétní případ využití participativní techniky photovoice pro participativní plánování v městském prostoru a perspektivou (marginalizované skupiny) osob bez domova reflektovat jejich zapojení a z uvedeného stanovit implikace pro sociální práci. TEORETICKÁ VÝCHODISKA: Participativní plánování v městském prostoru je jednou z možností, jak dát marginalizovaným skupinám hlas a směřovat k jejich zplnomocnění. Marginalizované skupiny obyvatel, v našem případě lidé bez domova z azylových domů, jsou však z participativního plánování v městském prostoru vylučováni, a to nejen v podobě digitální exkluze. METODY: Technikou zisku dat v rámci participativního plánování v městském prostoru byl online photovoice, metodou reflexe této techniky byla fokusní skupina s lidmi z azylového domu přilehlého k lokalitě, na níž byl online photovoice zaměřen. VÝSLEDKY: V rámci kódování byly vytvořeny čtyři kategorie témat vztažených k městskému prostoru a k nim náležející bariéry zapojení marginalizované cílové skupiny osob bez domova žijících v azylovém domě. IMPLIKACE PRO SOCIÁLNÍ PRÁCI: Implikací pro sociální práci je posílení uplatňování antiopresivního přístupu jako nástroje snižování (digitální) exkluze.
Popis v anglickém jazyce * :
OBJECTIVES: The aim is to evaluate the using of participatory photovoice technology for participatory planning in urban areas and from the perspective of (a marginalized group of) homeless people to reflect their involvement and to determine the social work implications. THEORETICAL BASE: Participatory planning in the urban areas is one of the ways to give marginalized groups a voice and move towards their empowerment. However, marginalized groups, in our case homeless people, are excluded from participatory planning in urban areas, not only in the form of digital exclusion. METHODS: The technique of collecting data within participatory planning in urban areas was online photovoice, the method of reflection of this technique was a focus group with people from the asylum shelter adjacent to the locality on which online photovoice was focused. OUTCOMES: Within the coding, four categories of topics related to the urban areas and the associated barriers to the involvement of the marginalized target group of homeless people living in the shelter were created. SOCIAL WORK IMPLICATIONS: Social work implication is the strengthening of the application of the anti-oppressive approach as a tool for reducing (digital) exclusion
Typ zdroje financování výsledku * : Jiné veřejné zdroje
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01: RIV/61988987:17200/21:A22029YT

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}