OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu nahrát soubor PDF. Tento soubor musí obsahovat text tohoto záznamu (text článku, knihy, atd.). Tento soubor je důležitý pro RIV, protože může být použit jako důkaz existence tohoto záznamu.

Pro nahrání souboru klikněte na tlačítko Browse a vyberte soubor, který chcete nahrát. Nahrávání souboru zahájíte tlačítkem Nahrát soubor.

Maximální velikost souboru PDF je omezena na 100 MB.

Soubor : 

Nahrát soubor
Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete stáhnout PDF soubor přiřazený tomuto záznamu. Pro stažení souboru klikněte níže na název tohoto souboru a bude Vám nabídnuta možnost soubor uložit.

Věnujte prosím pozornost také velikosti PDF souboru. Velké soubory se mohou stahovat delší dobu, pokud máte pomalé internetové připojení.

Název souboru :
Velikost souboru :
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : článek v odborném periodiku (J)
Domácí pracoviště * : Katedra interních oborů (11300)
Název * : Bispecifické protilátky v léčbě non-hodgkinských lymfomů
Citace : Fečková Mihályová, J., Hradská, K., Jelínek, T. a Hájek, R. Bispecifické protilátky v léčbě non-hodgkinských lymfomů. Farmakoterapie. 2020, 16(5), s. 578-585. ISSN 1801-1209.
Podnázev :
Rok * : 2020
Obor * : Onkologie a hematologie
Kód ISSN * : 1801-1209
Oficiální název periodika * : Farmakoterapie
Stát vydavatele periodika * : Česká republika
Svazek periodika * : 16
Číslo periodika v rámci svazku * : 5
Číslo článku :
Ročník :
Počet stran článku * : 8
Strana od * : 578
Strana do * : 585
Kód UT WoS :
EID :
Poddruh recenzovaného článku : Článek v českém neimpaktovaném recenzovaném časopise (Jrec/Jost)
Klíčová slova anglicky * :
Bispecific antibodies
Popis v původním jazyce * :
Bispecifické protilátky (bsAb) se od svých předchůdců, monoklonálních protilátek, liší schopností vázat dva různé antigeny: antigen na povrchu nádorové buňky a antigen na povrchu efektorové buňky. V klinickém testování se zatím nejdál dostaly protilátky, které jsou cílené na antigen CD3 efektorových T-lymfocytů. Aktivace endogenních – T-lymfocytů vede k nastartování cytotoxické reakce a usmrcení nádorové buňky. Blinatumomab, konstrukt bsAb, je aktuálně schválený v léčbě akutní B-lymfoblastické leukemie. Většina protilátek určených k léčbě non-hodgkinských lymfomů (NHL) teprve vstupuje do II. fáze klinického hodnocení. Blinatumomab se zkouší jako konsolidační terapie u předléčených pacientů po alogenní transplantaci kostní dřeně nebo v 1. linii po klasické chemoimunoterapii. Slibné výsledky zejména v léčbě indolentních NHL dosahují bsAb, které stavebně řadíme mezi imunoglobuliny třídy G (IgG). Limitujícím faktorem všech bsAb v této chvíli zůstává jejich specifická toxicita (syndrom z uvolněných cytokinů a neurologická toxicita). Zásadní pro zvládnutí nežádoucích účinků se zdá být použití kortiko steroidů a časná aplikace monoklonálních protilátek proti interleukinu-6 (IL-6) nebo jeho receptoru.
Popis v anglickém jazyce * :
Bispecific antibodies (bsAbs) differ from their predecessors, monoclonal antibodies, in their ability to bind two different antigens: a tumor cell surface antigen and an effector cell surface antigen. In clinical trials, antibodies targeting the CD3 effector T cell antigen have so far been the furthest. Activation of endogenous T-lymphocytes leads to the initiation of a cytotoxic reaction and the killing of a tumor cell. Blinatumomab, a bsAb construct, is currently approved for the treatment of acute B-lymphoblastic leukemia. Most antibodies for the treatment of non-Hodgkin's lymphoma (NHL) are just entering II. phase of the clinical trial. Blinatumomab is being tested as consolidation therapy in pre-treated patients after allogeneic bone marrow transplantation or in the first line after conventional chemoimmunotherapy. Promising results, especially in the treatment of indolent NHL, are achieved by bsAbs, which are structurally classified as class G immunoglobulins (IgG). The limiting factor for all bsAbs at this time remains their specific toxicity (released cytokine syndrome and neurological toxicity). The use of corticosteroids and the early administration of monoclonal antibodies to interleukin-6 (IL-6) or its receptor appear to be essential for the management of side effects.
Typ zdroje financování výsledku * : Jiné veřejné zdroje
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}