OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : prezentace (kongresy, sympózia, konference, workshopy)
Domácí pracoviště * : Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství (11660)
Název * : Hyperpronační syndrom u dětí – léčba a její objektivizace z pohledu fyzioterapeuta
Citace : Kočišová, B., Chroustová, L. a Honzíková, L. Hyperpronační syndrom u dětí – léčba a její objektivizace z pohledu fyzioterapeuta. In: TĚLOVÝCHOVNÉ LÉKAŘSTVÍ 2020. . 2020.
Podnázev :
Rok : 2020
Obor : Ostatní lékařské obory
Místo konání :
Stát konání akce : Česká republika
Název akce : TĚLOVÝCHOVNÉ LÉKAŘSTVÍ 2020
Datum od :
Datum do :
Druh prezentace : Plakátová zpráva
Instituce :
Klíčová slova anglicky :
Popis v původním jazyce :
Chybná struktura nebo funkce nohy negativně ovlivňuje postavení segmentů ve vyšších etážích dalších. Shodně pak insuficience hlubokého stabilizačního systému může způsobit změnu postavení kloubů dolních končetin a následně změnu aferentace a dysfunkci chodidla. Hyperpronační syndrom lze ovlivnit různými způsoby terapie a doposud není stanoven jednotný postup. Lze využít např. ortopedické vložky, kineziotejpování nebo správně zvolená aktivní rehabilitační cvičení. Dané cviky by měly aktivovat svaly na plosce nohy, ale také naučit se nohu ovládat vůlí. Tato schopnost se ztrácí díky brzkému obouvání dětí. Hlavním cílem práce je návrh metodiky pro objektivizaci cílené fyzioterapie řešící hyperpronační syndrom u dětí. Studie je zaměřena na děti předškolního věku s oboustrannou valgozitou paty větší než 5° včetně. Terapie obsahovala aktivní cvičení na základě principů vývojové kineziologie. Úvod každé cvičební jednotky byl věnován facilitaci i stimulaci receptorů chodidla pomocí masážních míčků a nácviku čtyřbodové opory. Dále se pracovalo na aktivaci svalů nohy a posílení zevních rotátorů. V průběhu cvičení byl kladen důraz na aktivní nožní klenbu, centrované postavení kloubů dolní končetiny a pánve s napřímením páteře. Terapie byla zaměřena nejen na oblast nohy, ale také na postavení segmentů vyšších etáží dolní končetiny, osového aparátu a to jak při statickém, tak i dynamickém zatížení. Terapie probíhala po dobu 3 měsíců. K určení statického zatížení chodidla i dynamických parametrů chůze byl využit dynamický chodník zebris FDM (zebris Medical GmbH, Německo). Hodnocení osového aparátu a postavení segmentů dolní končetiny bylo hodnoceno pomocí kamery NINOX125 a modulu myoVIDEO (NORAXON, USA Inc.). Sběr dat u každého probanda proběhl před zahájením a po ukončení terapie. Tato studie by měla rozšířit poznatky týkající se nejen fyzioterapie hyperpronačního syndromu u dětí předškolního věku, ale také její objektivizace.
Popis v anglickém jazyce :
Typ zdroje financování výsledku :
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
  • Ing. Lucie Svitaneková (phone: +420 597 091 108, phone flap for UO: 1108)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}