OU Portal
  • Log In
  • Welcome
  • Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
{}

Pomocí tohoto dialogu můžete vyhledat domácí autory, čili autory, kteří jsou vedeni v personálních systémech Ostravské univerzity.

Do našeptávače níže napište hledaný text a tento text bude vyhledán ve jméně nebo příjmení autora. Autoři, kteří budou hledanému textu odpovídat, Vám budou nabídnuti v seznamu. Pomocí myši nebo šipek na klávesnici vyberte požadovaného autora.

Našeptávač : 
Přidat autora k záznamu Zavřít

Pomocí tohoto dialogu můžete k záznamu přidat cizího autora, čili autora, který nemá žádný pracovní ani studijní vztah k Ostravské univerzitě. Takto přidaný autor bude do RIV vykázán jako nedomácí.

Pro přidání autora vepište jeho jméno a příjmení do určených položek.

Jméno :
Příjmení :
Přidat k záznamu Zavřít
Zavřít
Publikační činnost


preloading...   Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu * : prezentace (kongresy, sympózia, konference, workshopy)
Domácí pracoviště * : Ústav rehabilitace (11660)
Název * : Zařazení WalkAide v terapii chůze u pacientů po cévní mozkové příhodě
Citace : Humlová, A. a Honzíková, L. Zařazení WalkAide v terapii chůze u pacientů po cévní mozkové příhodě. In: TĚLOVÝCHOVNÉ LÉKAŘSTVÍ 2020. . 2020.
Podnázev :
Rok : 2020
Obor : Ostatní lékařské obory
Místo konání :
Stát konání akce : Česká republika
Název akce : TĚLOVÝCHOVNÉ LÉKAŘSTVÍ 2020
Datum od :
Datum do :
Druh prezentace : Plakátová zpráva
Instituce :
Klíčová slova anglicky :
Popis v původním jazyce :
Cévní mozková příhoda má vliv na stereotyp chůze. Výrazným znakem hemiparetické chůze je snížená rychlost, kratší délka kroku a menší zatížení paretické končetiny. V rámci rehabilitace lze působit funkční elektrickou stimulací na paretickou dolní končetinu pomocí WalkAide. Nejčastější lokalizací funkční elektrické stimulace je nervus peroneus, který je odpovědný za provedení dorzální flexe v hlezenním kloubu potřebnou pro chůzi. Do studie byli zahrnuti pacienti v subakutní fázi po cévní mozkové příhodě podstupující rehabilitace v Rehabilitačním ústavu Hrabyně, kde probíhalo i samotné měření. Probandi byli náhodně rozděleni do dvou skupin, kontrolní se standardní terapií chůze bez WalkAide a experimentální s přístrojem WalkAide. Obě skupiny byly zatíženy stejnou časovou jednotkou terapie. Délka sledované terapie chůze byla u každého probanda nastavena na 4 týdny. Mezi hodnotící prostředky byly zahrnuty klinické testy chůze TUG a 10MWT. Pomocí přístroje HP Cosmos Zebris Treadmill FDM-T (zebris Medical GmbH, Německo) byly měřeny vybrané parametry chůze (délka kroku, délka dvojkroku, kadence). Měření bylo provedeno na začátku terapie a po 4 týdnech terapie. Z výsledků po měsíčním využívání zařízení WalkAide vyplývá, že tato forma terapie je pro pacienty velmi přínosná. U pacientů využívající při rehabilitaci WalkAide došlo k prodloužení délky dvojkroku a zároveň ke snížení kadence kroků při chůzi v porovnání s hodnotami před terapií. Zároveň došlo k významnému zvýšení rychlosti chůze v rámci standardizovaného 10MWT testu po aplikované terapii pomocí WalkAide. Dále se u pacientů využívající při terapii elektro stimulaci změnila kvalita rychlosti chůze. Z domácí chůze před terapií se stala omezená chůze ve společnosti, což poukazuje na důležitý klinický i společenský přínos. Výsledek měsíční intervence funkční elektrickou stimulací v terapii chůze poukazuje na lepší stabilitu a symetrii krokového cyklu a snížení rizika pádu u pacienta po cévní mozkové příhodě.
Popis v anglickém jazyce :
Typ zdroje financování výsledku : Specifický výzkum
Seznam projektů :
ID Projektu Název projektu
Seznam ohlasů : 
Ohlas
R01:

© 2019 Centre for Information Technology

  • Technická podpora :
  • Mgr. Olga Blahutová (phone: +420 597 091 129, phone flap for UO: 1129)
Complementary Content
  • ${title}${badge}
${loading}