OU Portal
Log In
Welcome
Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
Error:
Javascript is disabled in this browser. This page requires Javascript. Modify your browser's settings to allow Javascript to execute. See your browser's documentation for specific instructions.
{}
Zavřít
Publikační činnost
Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu:
stať ve sborníku (D)
Domácí pracoviště:
Pedagogická fakulta (45000)
Název:
Zavádění sociálních médií do školní výuky
Citace
HOMANOVÁ, Z. Zavádění sociálních médií do školní výuky.
In:
Information and Communication Technology in Education: Information and Communication Technology in Education: Ph.D. students section 2015-09-15 Rožnov pod Radhoštěm.
Ostrava: Ostravská univerzita v Ostravě, 2015. Ostravská univerzita v Ostravě, 2015. s. 83-97. ISBN 978-80-7464-775-8.
Podnázev
Rok vydání:
2015
Obor:
Pedagogika a školství
Počet stran:
188
Strana od:
83
Strana do:
97
Forma vydání:
Elektronická verze
Kód ISBN:
978-80-7464-775-8
Kód ISSN:
Název sborníku:
Information and Communication Technology in Education: Ph.D. students section
Sborník:
Název nakladatele:
Ostravská univerzita v Ostravě
Místo vydání:
Ostrava
Stát vydání:
Sborník vydaný v ČR
Název konference:
Information and Communication Technology in Education
Místo konání konference:
Rožnov pod Radhoštěm
Datum zahájení konference:
Typ akce podle státní
příslušnosti účastníků akce:
Celostátní akce
Kód UT WoS:
EID:
Klíčová slova anglicky:
Social media, social networking, soft skills, connectivism, cooperation, project based learning
Popis v původním jazyce:
Příspěvek je zaměřen na rozvoj vybraných měkkých dovedností žáků základních škol s využitím sociálních médií implementovaných do výuky prostřednictvím projektových aktivit škol. Na sociální média nahlížíme jako na představitele nových přístupů v oblasti obousměrné komunikace a kooperace s žáky, učiteli, rodiči i partnerskými školami. Realizované výzkumy, stejně jako autorčina šetření, poukazují na nedostatečné využívání těchto online nástrojů v rukou učitelů primárního vzdělávání, zejména ve spojitosti s e-bezpečností žáka a nedostatečnou informovaností o možnostech jejího využití pro vzdělávací činnost. Autorka se snaží na tento stav reagovat návrhem virtuální sociální sítě participujících škol. Navržená síť doplní základní školní infrastrukturu o řešení nabízející bezpečnou a snadnou komunikaci, sdílení i výměnu informací prostřednictvím projektové aktivity škol. V duchu teorie konektivismu tak hledáme nový pohled na vzdělávání v sektoru primárního školství přesahující rámec jednotlivce.
Popis v anglickém jazyce:
The contribution is focused on development of selected soft skills of primary school pupils with using social media implemented in education through project activities in schools. We look at social media as a representative of new approaches in the field of two-way communication and cooperation with pupils, teachers, parents and partner schools. Realized researches, as well as the author's investigations point to the insufficient use these online tools in the hands of teachers in primary education, especially in connection with pupil's e-safety and lack of awareness about the possibilities of its use for educational activities. The author tries to respond to this situation with the design of virtual social networks participating schools. The designed network will complement the basic school infrastructure solution by offering a safe and easy communication, sharing and exchanging information through project activities schools.
Seznam ohlasů
Ohlas
R01:
RIV/61988987:17450/15:A1601FGY
Complementary Content
Deferred Modules
${title}
${badge}
${loading}
Deferred Modules