OU Portal
Log In
Welcome
Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
Error:
Javascript is disabled in this browser. This page requires Javascript. Modify your browser's settings to allow Javascript to execute. See your browser's documentation for specific instructions.
{}
Zavřít
Publikační činnost
Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu:
kapitola v odborné knize (C)
Domácí pracoviště:
Katedra malby (50230)
Název:
Formáty transformace 89 - 09
Citace
Kowolowski, F. Formáty transformace 89 - 09: sedm pohledů na novou českou a slovenskou identitu.
In:
Formáty transformace 89-09.
Brno: Dům umění města Brna, 2009. s. 8-9. ISBN 978-80-7009-157-9.
Podnázev
sedm pohledů na novou českou a slovenskou identitu
Rok vydání:
2009
Obor:
Umění, architektura, kulturní dědictví
Forma vydání:
Kód ISBN:
978-80-7009-157-9
Název knihy v originálním jazyce:
Formáty transformace 89-09
Název edice a číslo svazku:
Místo vydání:
Brno
Název nakladatele:
Dům umění města Brna
Označení vydání
(číslo vydání):
:
Vydáno:
Autor zdrojového dokumentu:
Počet stran:
2
Počet stran knihy:
268
Strana od:
8
Strana do:
9
Počet výtisků knihy:
300
EID:
Klíčová slova anglicky:
Tramsformation; Exhibition; Czech and Slovak Contemporary Art; Identity; Social Art
Popis v původním jazyce:
Cílem projektu Formáty transformace 89-09 je pomocí uměleckých a teoretických prostředků popsat a interpretovat změny v české, respektive středoevropské společnosti, k nímž došlo mezi léty 1989 a 2009. Sedm kurátorů - Michal Koleček, Martina Pachmanová, Anetta Mona Chisa, Vladimír Beskid, Karel Císař, Marie Polášková a Tomáš Pospiszyl - si ve svých projektech kladou otázku, zda lze pomocí umění a teorie reálně utvářet kulturně-sociální a politický prostor. Současnost umělcům umožňuje přistupovat k výtvarným tématům nikoli jen tím, že zpracují ?formy a předměty?, ale také tím, že proniknou do systému, převezmou nástroje daného systému, ?formátu? (šíření informací, politika, gender?); na základě estetických a sociálních daností pak umělci vytvářejí jakési ?transformační ideogramy?. Projekt Formáty transformace 89-09 by měl ukázat, nakolik jsou pojmy jako kritika, subverze, a ironie? obsaženy v uměleckých postojích a projevech posledního dvacetiletí.
Popis v anglickém jazyce:
The objective of the Formats of Transformation 89 - 09 project is to describe and interpret changes in Czech or in central European society that took place from 1989 to 2009, using artistic and theoretical means. Seven curators - Michal Koleček, Martina Pachmanová, Anetta Mona Chisa, Vladimír Beskid, Karel Císař, Marie Polášková a Tomáš Pospiszyl - raise the question whether art and theory can be a real formative influence on culture, society and politics. Today artists can approach their themes not just by working ?forms and objects? but also by penetrating into the system, by adopting its tools, its "format" (propagation of information, politics, gender...). Based on aesthetic and social data, artists create a sort of ?transformation ideograms?. The project Formats of Transformation should show to what extent terms like criticism, subversion and irony are contained in artists? attitudes and manifestations of the last 20 years.
Seznam ohlasů
Ohlas
R01:
RIV/61988987:17500/09:A1200WO0
Complementary Content
Deferred Modules
${title}
${badge}
${loading}
Deferred Modules