OU Portal
Log In
Welcome
Applicants
Z6_60GI02O0O8IDC0QEJUJ26TJDI4
Error:
Javascript is disabled in this browser. This page requires Javascript. Modify your browser's settings to allow Javascript to execute. See your browser's documentation for specific instructions.
{}
Zavřít
Publikační činnost
Probíhá načítání, čekejte prosím...
publicationId :
tempRecordId :
actionDispatchIndex :
navigationBranch :
pageMode :
tabSelected :
isRivValid :
Typ záznamu:
stať ve sborníku (D)
Domácí pracoviště:
Katedra fyziky (31300)
Název:
Metody optické spektroskopie a další rozvoj ekofyziologie fotosyntézy
Citace
Špunda, V., Navrátil, M., Štroch, M., Čajánek, M., Kalina, J., Ač, A., Urban, O. a Marek, M. Metody optické spektroskopie a další rozvoj ekofyziologie fotosyntézy.
In:
Bulletin České společnosti experimentální biologie rostlin.
Olomouc: Česká společnost experimentální biologie rostlin, 2007. Česká společnost experimentální biologie rostlin, 2007. s. 44-45. ISBN 1213-6670.
Podnázev
Rok vydání:
2007
Obor:
Biofyzika
Počet stran:
2
Strana od:
44
Strana do:
45
Forma vydání:
Kód ISBN:
1213-6670
Kód ISSN:
1213-6670
Název sborníku:
Bulletin České společnosti experimentální biologie rostlin
Sborník:
Název nakladatele:
Česká společnost experimentální biologie rostlin
Místo vydání:
Olomouc
Stát vydání:
Sborník vydaný v ČR
Název konference:
Konference experimentální biologie rostlin - 11. dny fyziologie rostlin
Místo konání konference:
Olomouc, ČR
Datum zahájení konference:
Typ akce podle státní
příslušnosti účastníků akce:
Evropská akce
Kód UT WoS:
EID:
Klíčová slova anglicky:
photosynthesis;ecosystem;global climate changes; solar radiation; spectral-optical methods
Popis v původním jazyce:
V posledních 20 letech je ve výzkumu ekofyziologie fotosyntézy zřejmý trend kombinovat studium vlivu různých stresových faktorů (především extrémních klimatických podmínek a dalších projevů globální změny klimatu) na asimilační aparát rostlin v přesně definovaných laboratorních (růstové komory) a polních (reálné nebo modelové ekosystémy) podmínkách. Smyslem tohoto přístupu je získat dostatečně přesné informace o odezvě asimilačního aparátu, které by umožnili interpretaci výsledků polních experimentů a ocenění vlivu globální změny klimatu na terestrické ekosystémy. Velmi žádaným směrem v ekofyziologii fotosyntézy je pokusit se postihnout mezidruhové interakce v jednotlivých ekosystémech, příčiny rozdílné odezvy jednotlivých druhů rostlin daného ekosystému na změny klimatických podmínek v průběhu vegetační sezóny i v delším časovém horizontu. Logickým dlouhodobým cílem těchto studií je pochopení souvislosti mezi odezvou na úrovni fotosyntézy a dynamikou druhového složení ekosystémů.
Popis v anglickém jazyce:
In last 20 years the trend in the research of ecophysiology of photosynthesis is to combine study of effects of various stress factors (mainly extreme climate conditions and other global climate changes) on the assimilatory apparatus of plants in exactly defined laboratory (growth chambers) and field conditions (real or model ecosystems). The purpose of this approach is to obtain information on the response of assimilatory apparatus, allowing interpretation of results from field experiments and evaluation of the effects of global climate changes on terrestrial ecosystem.
Seznam ohlasů
Ohlas
R01:
Complementary Content
Deferred Modules
${title}
${badge}
${loading}
Deferred Modules